Festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi w Paczkowie

[ Powrót do aktualności ]

W sobotę 9 września w Paczkowie w ogródku przyzakładowym „FAMAD” odbył się coroczny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża ich rodzin oraz zaproszonych gości.
Organizatorzy: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy „FAMAD” w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali program miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i znajomych. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisała – na festyn przybyło około 80 osób. Krwiodawców odwiedził Burmistrz Gminy Paczków pan Artur Rolka oraz Prezes fabryki „FAMAD” – Mieczysław Fluder.
Tradycyjnie przeprowadzono zawody strzeleckie z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni i dzieci. Najwięcej punktów zdobyli,zajmując tym samym I miejsce: Jakubiszyn Ewa, Bakiera Krzysztof, Kurowski Michał. Puchary otrzymali również: Ćwikła Łucja, Tyc Czesław, Jabłoński Jakub ( II miejsce) oraz Stopyra Teresa, Pindel Paweł, Bielawska Maja ( III miejsce). Także pozostałe konkurencje cieszyły się dużym powodzeniem, gra w bule, rzuty lotkami do tarczy.
Dodatkowa atrakcją festynu był przyjazd wozu strażackiego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Paczkowie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały jego wyposażenie oraz próbowały swoich sił w gaszeniu „pożaru”.
Najważniejszym wydarzeniem festynu było przekazanie dla podopiecznych Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych „WIEŹ” trzykołowych rehabilitacyjnych rowerów. Pozyskanie rowerów możliwe było dzięki umieszczonym na teranie miasta pojemników na odzież i inne tekstylia, z których dochód z przetworzonych tekstyliów przeznaczony został na zakup rowerów. W imieniu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Opolu dla 9 szczęśliwych podopiecznych stowarzyszenia rowery przekazywała Pani Prezes Rejonowego Oddziału PCK w Otmuchowie Teresa Stopyra. Na twarzach obdarowywanych widać było wzruszenie, szczęście i radość z otrzymanego prezentu, każdy chciał przetestować swój nowy pojazd.
W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską z grilla, grochówką napojami i słodyczami.
Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie a medale i poczęstunek zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej w ramach pożytku publicznego.
Organizatorzy dziękują uczestnikom za liczne przybycie oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w organizowaniu pikniku HDK PCK i już dziś serdecznie zapraszają do udziału w majowej edycji pikniku.

Galeria: