III Międzyprzedszkolny Festiwal Twórczości Ekologicznej pn. „Bądź z natury EKO”

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 17 października 2017r. odbył się Festiwal Twórczości Ekologicznej pn. „Bądź z natury EKO” skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu miasta Opola. Festiwal odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu. Do udziału zgłosiło się 17 przedszkoli – 325 dzieci. Reprezentanci przedszkoli stanęli do rywalizacji w dwóch konkurencjach.
W pierwszej kategorii „twórczość ekologiczna” przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności plastyczne z wykorzystaniem materiałów wtórnych, niepotrzebnych, zużytych. Drugą kategorią była piosenka ekologiczna, w której dzieci musiały zaprezentować piosenkę. Do rozstrzygnięcia konkursów powołane zostało jury, które oceniało występy muzyczne oraz przedstawioną twórczość własną dzieci ze szczególnym uwzględnieniem zgodności z tematem.
Na podium stanęły:
- w kategorii: „piosenka ekologiczna” – I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu,
- w kategorii: „twórczość ekologiczna” – I miejsce: Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Opolu.
Natomiast przedszkola, które zdobyły największą ilość punktów w obu kategoriach otrzymały tytuł „Super EKO Dzieciaki” były to :
I miejsce – Publiczne Przedszkole nr 18 w Opolu,
II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 22 w Opolu.
Wszystkie zwycięskie przedszkola otrzymały puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Opole w ramach realizacji zadania publicznego „Bądź z natury EKO”. Pozostałe przedszkola otrzymały dyplomy uczestnictwa.
Dla wszystkich uczestników festiwalu czekał poczęstunek oraz pamiątkowe przypinki – ordery „EKO Dzieciaków”.
Festiwal upłyną w miłej i przyjaznej atmosferze, pełen radości i pozytywnych wrażeń.

Biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego
Polskiego Czerwonego Krzyża

Galeria: