KLASOWY OGRÓDEK ZIOŁOWY

[ Powrót do aktualności ]

Dzieci założyły ziołowy ogródek. Zebrały informacje o ziołach, dowiedziały się jak wysiać, jak praktycznie posadzić. Dzieci posiały: melisę, oregano, bazylię, lubczyk, estragon, cząber, kolendrę, tymianek, majeranek, pietruszkę naciową, rzeżuchę, jarmuż, szpinak, koper i owies.
Z niecierpliwością czekały na pierwsze kiełki. Wyznaczone osoby na zmianę podlewały i prowadziły dziennik obserwacji roślin. Po 8 dniach pokazały się kiełki tymianku i jarmużu, później przyszła kolej na bazylię. Ponad 2 tygodnie dzieci czekały na cząber, majeranek, jeszcze dłużej na lubczyk, melisę i koper. Najpóźniej pokazały się kiełki kolendry, pietruszki
i oregano.
W międzyczasie dzieci zbierały informacje o ziołach, do czego są wykorzystywane, jak je pozyskiwać, przechowywać i do jakich potraw odpowiednio używać. Zdobyte informacje zostały zaprezentowane na forum oraz przedstawione w formie opisu, rysunków i gazetek. Klasę odwiedzili inni uczniowie zwabieni zapachem ziół. Wszystkie działania odbyły się w ramach realizacji programu „Żółty Talerz” w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie.

Galeria: