Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 6 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu odbyły się XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych i IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych.
W Mistrzostwach udział wzięło w sumie 8 zespołów ratowniczych.
W kategorii szkół gimnazjalnych uczestniczyły zespoły ze szkół: Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Opolu i z Publicznego Gimnazjum Nr 10 w Opolu.
Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drużyny : z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu, z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu oraz z Zespołu Szkół w Prószkowie.

Dla zespołów został przygotowany test wiedzy oraz stacje, na których zostały zapozorowane zdarzenia, gdzie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, podejmując działania ratujące zdrowie i życie.
Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania. Wykazały się ogromną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W pełni zaangażowali się podczas wykonywanych działań „pierwszopomocowych” przeprowadzonych symulacji zdarzeń.

Podczas rywalizacji zostały wyłonione najlepsze zespoły. I tak:
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II w Opolu
II miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu
III miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu

w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 10 w Opolu
II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Opolu

Zwycięskie zespoły tj. PLO nr II w Opolu oraz PG nr 10 w Opolu będę reprezentować rejon Opole na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się 20.05.2017r.

Gratulujemy!

Galeria: