Najlepsi wędkarze wśród krwiodawców

[ Powrót do aktualności ]

Po raz czwarty odbyły się nad Jeziorem Otmuchowskim Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Honorowych Dawców Krwi PCK. Zorganizowali je Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie oraz Rejonowa Rada HDK PCK w dniu 19 sierpnia 2017 r. Współorganizatorzy imprezy to: Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Opolski Oddział Okręgowy PCK. Do sportowej rywalizacji o miano najlepszej drużyny stanęło 8 zespołów z klubów HDK PCK z Opolszczyzny. Wędkarze przez 4 godziny na wylosowanych stanowiskach wpatrywali się w spławiki. Pochmurny dzień sprzyjał zawodnikom , „ryba brała” , choć nie wszystkim. Jedni zadowoleni inni rozgoryczeni z połowu oczekiwali na ważenie ryb przez komisję sędziowską z ZR Polskiego Związku Wędkarskiego w Otmuchowie w osobach: Edward Stepek i Józef Zaleski. Po ogłoszeniu wyników odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Dyplomy i puchary w kat zespołowej i indywidualnej wręczali Andrzej Szuba – członek Zarządu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK, Robert Burzyński – wiceprzewodniczący Okręgowej Rady HDK PCK, Teresa Stopyra - prezes ZOR PCK.
Najwięcej kg ryb złowiła drużyna z Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu . Drugie miejsce wywalczył zespół z Klubu HDK PCK przy OR w Otmuchowie a trzecie Klub HDK PCK w Głubczycach . Kolejne lokaty zajęły : Klub HDK PCK Śródmieście przy OR w Kędzierzynie – Koźlu , Klub HDK PCK w Głubczycach nr 2 ( Głogówek) , Klub HDK PCK Otmuchów juniorzy , Klub HDK PCK przy Parafii p.w. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie Koźlu, Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie . Tytuł najlepszego wędkarza zdobył Jarosław Jaros z Opola . Za kolejne miejsca w kat. indywidualnej puchary otrzymali Andrzej Werner z otmuchowskiego klubu , Rafał Prus z Głubczyc , Jarosław Sobolewski z Kędzierzyna -Koźla oraz Tomasz Werner jako najmłodszy zawodnik . Poza rywalizacją sportową organizatorzy zapewnili też posiłek: grochówka i napoje.
Wszystkim uczestnikom imprezy przekazano gadżety z OR PCK oraz słodkie upominki podarowane przez ZPC w Otmuchowie. Nagrody zakupiono z budżetu Powiatu Nyskiego a poczęstunek z OR PCK w Otmuchowie.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie składa podziękowania Starostwu Powiatowemu w Nysie oraz ZR PZW za pomoc w przeprowadzeniu zawodów , Wiesławowi Kosmal za zaangażowanie w organizacji imprezy, sponsorom : ZPC w Otmuchowie oraz p. Józefowi Sieprawskiemu , p. Wandzie Szeląg za smaczną grochówkę oraz Annie i Piotrowi Żyrek za gościnne przyjęcie na terenie baru „Opty”.

Galeria: