Wielki sukces

[ Powrót do aktualności ]

W dniach 25-27 maja 2017 roku w Zielonce koło Warszawy odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasze województwo, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, reprezentowała uczennica klasy I LO Zespołu Szkół w Otmuchowie - Julia Bukartyk, a w kategorii gimnazjum - Natalia Kmiecik z Zespołu Szkół w Skoroszycach.
"Do finału dostali się najlepsi, młodzi liderzy w promowaniu zdrowego stylu życia, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. Przez trzy dni organizatorzy testowali ich wiedzę i umiejętności w zakresie odżywiania, higieny oraz pierwszej pomocy. Już pierwszego dnia uczestnicy przystąpili do testu składającego się ze 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze "prawda-fałsz". W kolejnym dniu młodzież zaprezentowała przed komisją wydarzenia i akcje związane z tematyką Olimpiady zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach. Liczył się pomysł i sposób realizacji – komisja oceniała zasięg podjętych działań, ich formę, ale też innowacyjność oraz możliwość wykorzystania pomysłu przez innych.

Finaliści w kategorii ponadgimnazjalnej walczyli o indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu. Dla uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów były nagrody rzeczowe, przekazane przez partnera głównego Olimpiady, firmę Coca-Cola HBC Polska. Wyróżnieniem był także sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzili razem trzy dni, uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, realizując zadania i integrując się."

Julia przygotowywała się do poszczególnych etapów Olimpiady pod okiem i kierunkiem pani Marzeny Zychowicz, a Natalka – pani Doroty Lis. Uczennice ukończyły zmagania w pierwszej dziesiątce najlepszych w kraju w swoich kategoriach.
Gratulacje!!! Życzymy dalszych sukcesów.

Galeria: