III edycja Żółtego Talerza

[ Powrót do aktualności ]

We wrześniu 2018 r. na Opolszczyźnie ruszyła III edycja programu Żółty Talerz koordynowana przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Będziemy wspierać żywienie 250 dzieci począwszy od 1 września 2018 r. do 21 czerwca 2019 r. w dwóch szkołach tj.: w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu i w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie. Środki finansowe przeznaczone będą na poprawę jakości i kaloryczności obiadów szkolnych. Uczestniczące placówki (stołówki szkolne) zobowiązane są do zakupu w ramach programu i z jego środków wyłącznie produktów wymienionych w przygotowanym przez Partnera Merytorycznego Programu – Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego listy produktów Żółtego Talerza.
Środki finansowe na realizację programu pochodzą od Kulczyk Foundation. Fundacja Kulczyk jest pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem inwestycji społecznej mającej na celu dopełnienie systemu dożywiania dzieci pod nazwą Żółty Talerz realizowanego od roku 2016.