IV Opolskie Śniadanie Wielkanocne

[ Powrót do aktualności ]

Już po raz czwarty z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 28 marca na Rynku Opola Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Opolu przygotował Śniadanie Wielkanocne dla Mieszkańców Opola.
Patronat nad wydarzeniem objęli Biskup Opolski, Prezydent Miasta Opole i Przewodniczący Rady Miasta Opola.
W przygotowania włączyło się ponad 70 podmiotów takich jak: Szkolne Koła PCK, Kluby Wiewiórka PCK, podopieczni Domów Dziennego Pobytu, Klubów Seniora, Świetlice Środowiskowe, wolontariusze różnych fundacji i stowarzyszeń, a także Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Opola.
Do wspólnego udziału zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Była to okazja do integracji Opolan w życzliwej, świątecznej atmosferze przy tradycyjnym stole wielkanocnym pełnym świątecznych potraw i wypieków. Śniadanie Wielkanocne nie mogłoby się odbyć bez dobrego słowa i błogosławieństwa ze strony Biskupa Opolskiego, który zaszczycił nas osobiście Nie zabrakło również najważniejszej potrawy świątecznej – żurku „przyprawionego sercem” przez Prezydenta Miasta Opola – Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, który pełnił rolę gospodarza przy nalewaniu mieszkańcom żuru.
Organizatorzy Śniadania przygotowali ponad 2000 porcji wielkanocnych przysmaków, które czekały na odwiedzających Rynek Opola – wędliny, mięsiwa, sałatki, faszerowane jaja, mazurki i baby i wiele więcej.
W ramach Śniadania Wielkanocnego ogłoszony został również konkurs na „Najwyższą Palmę”. Mieszkańcy Opola okazali się bardzo kreatywni i twórczy. Konkurs był okazją do integracji międzypokoleniowej, gdyż aktorami palm były przedszkolaki, młodzież, ich rodzice, jak i seniorzy. Nagrody w konkursie ufundowane były przez organizatorów i patronów śniadania.
Nagrody otrzymali:


  • Klub Seniora Świerkle (nagroda Prezydenta Miasta Opola),
  • Klub Zaodrze „Seniorzy z Przyszłością” (nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Opola),
  • DDP Magda Maria (nagroda Rady Seniorów),
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu (nagroda PCK),
  • seniorzy z Centrum „Senior w Opolu” (nagroda firmy „Okulis”),
  • DDP „Magnolia” (nagroda MOPR-u).

Przyznano także wyróżnienia, która trafiły do wszystkich dzieci i przedszkolaków, która brały udział w konkursie.
Aby podkreślić uroczysty charakter czasu oczekiwania na nadchodzące Święta, dzieci, młodzież i seniorzy przygotowali przepiękne stoiska ze świątecznymi ozdobami, dekoracjami i wypiekami. Każdy odwiedzający mógł przy nich zapoznać się z najróżniejszymi formami zdobień i dekoracji pisanek i stroików, od tych tradycyjnych po wyszukane i niecodzienne formy. A to wszystko własnoręcznie wykonane, a następnie wręczone odwiedzającym Rynek opolski.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie IV Śniadania Wielkanocnego, sprawiając by upłynęło ono w miłej i świątecznej atmosferze.
Podziękowania dla wszystkich sponsorów i darczyńców.

Opolski Oddział Okręgowy
Polskiego Czerwonego Krzyża

Galeria: