Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Otmuchowski Zamek gościł w dniu 11 grudnia 37 uczniów - zwycięzców etapu szkolnego XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK . Olimpiada organizowana była przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie dla uczniów szkół podstawowych ( kl. VII -VIII), gimnazjum i szkół średnich w ramach zadania publicznego finansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego . Zadanie to zostało również ujęte w ofertach zadania publicznego złożonego do Gminy Otmuchów oraz Gminy Paczków. Konkurs ten jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje cztery szczeble: szkolny, rejonowy, wojewódzki (okręgowy) i krajowy. W etapie podstawowym wzięło udział 452 uczniów w szkołach Gminy Otmuchów , Gminy Paczków oraz Gminy Kamiennik . W etapie rejonowym każdy uczestnik miał za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań ( zarówno z jedną poprawną odpowiedzią, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz").

Laureaci:

kat. I szkoła podstawowa/gimnazjum :
I m. Oliwia Myćków ( PSP nr 2 w Paczkowie )
II m. Julia Odziomek ( PSP nr 3 Oddział Gimnazjalny w Paczkowie )
III m. Kinga Kubica ( ZSP w Trzeboszowicach )

kat. II : szkoła średnia :
I m. Oksana Hura ( ZS w Otmuchowie )
II m. Natalia Lichowicz ( ZS w Otmuchowie )
III m. Aleksandra Czajkowska ( ZS w Paczkowie )

W etapie okręgowym udział wezmą uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca. Nagrody zwycięzcom wręczył Sekretarz Miasta Pan Artur Banasiak.
ZOR PCK w Otmuchowie składa podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do olimpiady, Panu Dyrektorowi Domu Kultury „Zamek” za gościnne przyjęcie młodzieży .

Galeria: