Wielkanoc z PCK 2018

[ Powrót do aktualności ]

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu w imieniu wszystkich obdarowanych świąteczną pomocą składa serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia mieszkańcom naszego miasta, którzy wsparli tegoroczną akcję „Wielkanoc z PCK 2018”.
Z kwesty trwającej od 12.03.2018r. do 16.03.2018r. dzięki zaangażowaniu młodzieży zebraliśmy 10 890,80 zł.
Do akcji świątecznej włączyły się Szkolne Koło PCK przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu oraz ,,Klub Wiewiórka\'\' przy Publicznym Przedszkolu w Olszance, które przeprowadziły w swoich placówkach zbiórkę żywności dla osób potrzebujących.

Ofiarność mieszkańców Brzegu i zaangażowanie dzieci i młodzieży pozwoliło nam na przekazanie ponad 300 paczek osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej, bytowej które zwróciły się z prośbą o świąteczną pomoc żywnościową do PCK.

Do każdej paczki załączone były własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki i dekoracje wielkanocne pełne baranków, kurczaków i pisanek. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu.
Największą radość sprawia nam to, że tej społecznej wrażliwości uczą się już dzieci i młodzież zrzeszone w Szkolnych Kołach PCK i przedszkolnych Klubach Wiewiórka.

Jako Polski Czerwony Krzyż cieszymy się, że ideę wzajemnej pomocy udaje się nam skutecznie realizować w naszym mieście, że ludzie, którym dzisiaj jest lepiej potrafią podzielić się z tymi, którzy z różnych przyczyn cierpią niedostatek.
Wszystkim, którzy chcieliby pomóc w akcjach charytatywnych PCK proponujemy przekazanie przy najbliższym rozliczeniu PIT 1% podatku dochodowego na rzecz PCK Brzeg
nr KRS 0000225587.

Galeria: