Wojewódzkie Zawody w Kręgle Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża

[ Powrót do aktualności ]

W sobotę, 8 września 2018 r. w Kręgielni „OAZA” w Zawadzkiem odbyły się Wojewódzkie Zawody w Kręgle Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. To już ich druga edycja w tym miejscu, po kilkuletniej przerwie.
Konkurowały reprezentacje Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK z całej Opolszczyzny: przy „Besel” S.A. w Brzegu, w Krapkowicach, „Perły życia” w Namysłowie, przy Elektrowni Opole, „Lokomotywownia” przy PKP S.A. w Opolu, przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu, przy Hucie „MAŁAPANEW” Sp. z o.o. w Ozimku, przy FAMAD” Sp. z o.o. w Paczkowie, przy „Neapco Europe” Sp. z o.o. w Praszce, Strzeleckiego „Salusa” oraz 2 organizatora – Klubu w Zawadzkiem. Wystartowały również 2 reprezentacje: Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem i Biura Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK.
W sumie 14 drużyn 4-osobowych brało udział w zawodach. Zgodnie z regulaminem każdy zawodnik oddawał 2 serie rzutów po 10 w każdej.

Najlepszymi okazali się:
III miejsce – Klub HDK PCK przy „Neapco Europe” Sp. z o.o. w Praszce,
II miejsce – Klub HDK PCK przy Hucie „MAŁAPANEW” Sp. z o.o. w Ozimku,
I miejsce – Klub HDK PCK przy Elektrowni Opole.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i gadżety a zwycięzcy puchary i vouchery do kręgielni.
Wręczali je p. Mariusz Stachowski – Burmistrz Zawadzkiego, który objął zawody patronatem i p. Danuta Pilipczuk - Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dla wszystkich przygotowano pyszny posiłek oraz słodkie przekąski.
Na zakończeni zawodów wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

Patronat medialny nad zawodami objęli: Radio DOXA, Radio OPOLE i Tygodnik STRZELEC OPOLSKI.

Organizatorzy bardzo dziękują zawadzkiej Kręgielni „OAZA” za super pobyt, p. Mariuszowi Stachowskiemu – Burmistrzowi Zawadzkiego za osobiste zaangażowanie w organizację oraz wszystkim sponsorom, którzy wsparli naszą imprezę.

Biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego
Polskiego Czerwonego Krzyża

Galeria: