XXI Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie po raz 21 zorganizował zawody pierwszej pomocy dla uczniów ze szkół podstawowych ph. „Promujemy zdrowy styl życia ”. W dniu 16 maja stawiło się 10 drużyn z placówek oświatowych Gminy Otmuchów i Gminy Paczków, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Czteroosobowe zespoły konkurowały między sobą na stanowiskach z upozorowanymi sytuacjami zagrażającymi życiu, które były rozmieszczone wokół stawku na Placu Partnerstwa . Do symulowanych zadań należały: resuscytacja krążeniowo-oddechowa na manekinie, oparzenie dłoni, krwotok z nosa, pogryzienie przez psa i uraz kręgosłupa. Ponadto oceniane było bezpieczeństwo ratowników, koordynacja pracy w zespole, umiejętność wezwania pogotowia.Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania. Wykazały się ogromną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy rozwiązywali również test zawierający 15 pytań : o PCK , z zakresu udzielania pierwszej pomocy i o Otmuchowie. W punktach oczekiwania wypełniano krzyżówki, układano znak czerwonokrzyski, przeprowadzano konkurencje indywidualne, za które medale otrzymali: - gra w bule : I m. Konrad Pulak (ZSP w Maciejowicach), II m. Dawid Popiłka (PSP nr 3 w Paczkowie), III m.Olga Kujawska (SP w Otmuchowie); - rzuty lotkami do tarczy : I m. Patrycja Ryszka ( ZSP w Grądach), II m. Dominik Hagenmajer (ZSP w Trzeboszowicach), III m. Żaneta Pierzchała ( ZSP w Kałkowie).

Dodatkową atrakcją był wóz strażacki z Jednostki OSP w Otmuchowie. Na stacjach sędziowali Instruktorzy Pierwszej Pomocy oraz członkowie drużyny PCK działającej przy ZS w Otmuchowie , pozorację przygotowali paczkowscy gimnazjaliści z drużyny ratowniczej. Sędzią głównym zawodów była Marzena Zychowicz – Instruktor Pierwszej Pomocy PCK. Nagrody, dyplomy, podziękowania wręczał Sekretarz Miasta Artur Banasiak.

Zwycięskie drużyny:
I miejsce - PSP nr 3 w Paczkowie
II m. - ZS SP w Jarnołtowie
III m. - ZSP w Trzeboszowicach
Kolejne miejsca zajęły zespoły ze szkół: PSP nr 2 w Paczkowie, ZSP w Grądach, ZSP w Kałkowie, SP nr1 w Otmuchowie, ZSP w Mesznie, SP nr 2 w Otmuchowie / Wójcice/, ZSP w Maciejowicach.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie składa podziękowania młodzieży czerwonokrzyskiej, opiekunom SK PCK , Jednostce OSP za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Galeria: