„Żółty Talerz” na Opolszczyźnie

[ Powrót do aktualności ]

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od września 2016 roku realizuje program „Żółty Talerz” w 2 szkołach (w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie i w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu). Dożywianiem objęto 222 dzieci dzięki środkom finansowym przekazanym przez Kluczyk Foundation.
Stołówki w szkołach dzięki pozyskanym funduszom mogły poprawić jakość wydanych posiłków. Zmodyfikowano menu obiadowe, zwiększono je o zdrowe produkty, zbilansowano i urozmaicono posiłki tak aby jeszcze lepiej zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne dzieci. W podstawowych posiłkach znalazły się zupy-kremy, kaczka, indyk, cielęcina, ryby, warzywa i owoce.

W trakcie realizacji programu przez cały rok przeprowadzane są działania edukacyjne dla dzieci związane ze zdrowym odżywianiem. Prowadzone działania edukacyjne zwiększyły świadomość dzieci - jak ważną rolę odgrywa prawidłowe odżywianie. Szkoły kładą jeszcze większy nacisk na edukację prozdrowotną dzieci, kształtując w nich pozytywne nawyki żywieniowe.