Rowery rehabilitacyjne od PCK

[ Powrót do aktualności ]

W dniu dzisiejszym 10 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Podarowano je dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.
Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w Dziennym Domu Pomocy, w którym mieści się siedziba PCK. W spotkaniu wzięli udział Bartłomiej Kostrzewa zastępca burmistrza Brzegu, Grażyna Piaskowska Dyrektor ZSS w Brzegu, Lilla Zwierzchowska kierownik Dziennego Domu Pomocy w Brzegu, Walerian Twardzik prezes OR PCK w Brzegu wraz z przedstawicielami Zarządu Oddziału Rejonowego PCK.

6 rowerów przekazano uczniom wytypowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, 1 rower przekazano dla szkoły na cele rehabilitacyjne, 3 osoby dorosłe wskazał Miejski Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu.
Rowery trójkołowe to sprzęt rehabilitacyjny przystosowany dla osób niepełnosprawnych, służący do rehabilitacji, podnoszenia kondycji fizycznej, poruszania się i zwiedzania najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Przekazane dary w postaci rowerów wywołały ogromną radość i uśmiech na twarzach obdarowanych.

Wszystkim osobom i instytucjom wspierającym w różny sposób brzeski oddział PCK serdecznie dziękujemy a tym, którzy zechcą wesprzeć kolejne nasze akcje proponujemy przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu nasz KRS: 0000225587.


Galeria: