Rozstrzygnięcie konkursów w Kędzierzynie-Koźlu

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 27.03.2019 na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 5 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego oraz konkursu poetyckiego pod wspólną nazwą „Polski Czerwony Krzyż – od 100 lat wszędzie dla Wszystkich”. Konkursy były zorganizowane w ramach cyklu obchodów 100 lecia Stowarzyszenia.
Na Konkurs Plastyczny wpłynęły 44 prace z 5 szkół podstawowych i 1 przedszkola.
Oddział Rejonowy PCK w Kędzierzynie - Koźlu na etapie okręgowym będzie reprezentować praca Kornelii Smykała z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Kędzierzynie - Koźlu oraz praca Zuzanny Zwolińskiej z Publicznego Przedszkola nr 2 w Kędzierzynie - Koźlu.
Do Konkursu Poetyckiego zgłoszono 14 wierszy z 4 szkół podstawowych, 1 gimnazjum i 1 szkoły średniej.
Oddział Rejonowy PCK w Kędzierzynie - Koźlu na etapie okręgowym będą reprezentować wiersze Natana Piechy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie - Koźlu, Emilii Dembończyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Landzmierzu oraz Miłosza Nowaka z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie - Koźlu.
Prace zwycięzców oraz wyróżnionych zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.
Oba Konkursy były objęte patronatem Prezydenta Miasta w Kędzierzynie - Koźlu oraz Starostwa Powiatowego

Galeria: