V Opolskie Śniadanie Wielkanocne

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 17 kwietnia na Rynku w Opolu odbyło się jubileuszowe – V Opolskie Śniadanie Wielkanocne. Jego organizatorem było Miasto Opole, Polski Czerwony Krzyż Opolski Oddział Okręgowy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Opolu. Jak każdego roku patronat nad wydarzeniem objęli Biskup Opolski, Prezydent Miasta Opole oraz Przewodniczący Rady Miasta Opola.

W przygotowania włączyły się Szkolne Koła PCK, Kluby Wiewiórka PCK, podopieczni Domów Dziennego Pobytu, Kluby Seniora, Świetlice Środowiskowe, wolontariusze fundacji i stowarzyszeń, a także Opolska Rada Seniorów. Przygotowali oni stanowiska z pięknymi ozdobami wielkanocnymi oraz z tradycyjnym świątecznym poczęstunkiem dla odwiedzających.

Do wspólnego udziału zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy naszego miasta oraz każdy, kto tego dnia odwiedził Opole by wspólnie z nami świętować zbliżającą się Wielkanoc. Była to okazja do integracji Opolan w życzliwej, świątecznej atmosferze przy tradycyjnym stole wielkanocnym pełnym świątecznych potraw i wypieków.

Tradycyjnie nasze wydarzenie nie mogłoby się obyć bez dobrego słowa i błogosławieństwa Biskupa Opolskiego, a także życzeń Prezydenta Miasta Opola, który przeciął wstęgę i oficjalnie otworzył V Opolskie Śniadanie Wielkanocne. Mieszkańcy miasta w niebo wypuścili niebieskie i żółte balony z życzeniami świątecznymi, a włodarze miasta białe gołębie, będące symbolem pokoju.

Nie zabrakło również najważniejszej potrawy świątecznej – żurku „przyprawionego sercem” przez Pana Prezydenta Miasta Opola – Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta – Panem Łukaszem Sowadą i Zastępcą Prezydenta Miasta Opola – Panem Przemysławem Zychem pełnili rolę gospodarzy przy nalewaniu mieszkańcom żuru.
Polski Czerwony Krzyż przygotował tradycyjnie żur oraz wiele wielkanocnych przysmaków, które czekały na odwiedzających Opolski Rynek. Przepyszne potrawy przygotowały również Domy Dziennego Pobytu w Opolu. Centrum Integracyjno-Edukacyjne „Senior” w Opolu, Rada Seniorów oraz inne instytucje i fundacje.

W ramach Śniadania Wielkanocnego ogłoszony został również konkurs na „Wielkanocną palmę oraz jajo”. Mieszkańcy Opola okazali się bardzo kreatywni i twórczy. Konkurs był okazją do integracji międzypokoleniowej, gdyż autorami rękodzieł były przedszkolaki, młodzież, ich rodzice, jak i seniorzy. Nagrody w konkursie ufundowane były przez organizatorów oraz patronów śniadania, i wręczone zostały wszystkim autorom podczas świątecznego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie V Śniadania Wielkanocnego, sprawiając by upłynęło ono w miłej i świątecznej atmosferze.
Podziękowania dla:

  • wszystkich wolontariuszy, sponsorów i darczyńców,
  • przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji oraz zaprzyjaźnionych jednostek i placówek.
  • Ochotniczej Straży Pożarnej Opole-Grudzie i Grupie Ratownictwa PCK Opole, którzy dbali o bezpieczeństwo wydarzenia.
Opolski Oddział Okręgowy PCK

Galeria: