Wojewódzka Gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

[ Powrót do aktualności ]

11 maja w Opolskiej Filharmonii odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Gala była okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy wspierają na różnych płaszczyznach działania PCK (zarówno sponsorom, darczyńcom, instytucjom i zakładom pracy).
Obchodzona rocznica 100-lecia PCK była także okazją do podsumowania dorobku organizacji, złożenia hołdu jej założycielom oraz wszystkim działaczom, którzy na przestrzeni tego stulecia przyczynili się do jej rozwoju i realizacji zadań na rzecz społeczeństwa.

Patronat honorowy nad obchodami przyjęli:
- Wojewoda Opolski – pan Adrian Czubak,
- Marszałek Województwa Opolskiego – pan Andrzej Buła,
- Prezydent Miasta Opola – pan Arkadiusz Wiśniewski.
Patronat medialny nad naszą Galą objęła TVP 3 Opole.

Podczas akademii wręczono odznaczenia państwowe, odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, Odznaki Honorowe PCK oraz okolicznościowe Medale 100-lecia PCK, statuetki i dyplomy.

Na naszej gali gościliśmy wielu znakomitych gości, miedzy innymi:
- panią Violettę Porowską – Wicewojewodę Opolską,
- pana Romana Kolka – Wicemarszałka Województwa Opolskiego,
- pana Arkadiusz Wiśniewskiego – Prezydenta Miasta Opole,
- pana Stanisława Kracika – Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża,
oraz starostów, burmistrzów, dyrektorów instytucji i zakładów pracy, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli innych współpracujących z nami stowarzyszeń i fundacji.

O historii PCK i współczesności mówiły panie Elwira Bury – Prezes Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK i Danuta Pilipczuk – Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Podczas gali wystąpiły uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu oraz jeden z patronów honorowych naszej uroczystości, znakomity, znany i lubiany artysta Opolanin pan Michał Bajor. Na zakończenie uroczystości pani Elwira Bury zaprosiła wszystkich na tort 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Galeria: