Wydarzenia z 2011r.

[ Powrót do aktualności ]


7.12.2011 r. - Mikołajki na otmuchowskim zamku

 

Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie zorganizował w dniu 5 grudnia spotkanie mikołajkowe na zamku. Zaproszonych zostało 160 dzieci z terenu gminy, które wspaniale bawiły się w przepięknej scenerii sali "Rycerskiej".

 


12.12.2011 r. - Opolszczyzna świętuje

 

W sali Stropowej Ratusza w Brzegu 10 grudnia br. odbyła się uroczysta Wojewódzka Akademia z okazji 90-lecia Ruchu Młodzieżowego i obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

 


30.11.2011 r. - Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia w Brzegu

 

W dniu 29 listopada br w auli II LO w Brzegu odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowany przez Zarząd Rejonowy PCK w Brzegu. Uczestniczyli w nim laureaci etapu szkolnego, w którym wzięło udział kilkaset uczniów ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Brzegu i gmin sąsiednich.

 


30.11.2011 r. - Szkolenie dla Wolontariuszy w Opolu

 

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Opolu zakończył realizację programu pn. "Warsztaty informacyjne na temat różnorodności form działań wolontariackich w Polskim Czerwonym Krzyżu", finansowanego ze środków Miasta Opole.

 


30.11.2011 - Przedszkolaki z Opola walczą z próchnicą

 

W Opolu zakończyła się czwarta edycja programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym ph "Biały ząbek", finansowany z budżetu Miasta Opola. Objęte nim zostało ok.850 dzieci z rocznika 2006, uczęszczających do niemal wszystkich przedszkoli z terenu miasta.

 


16.11.2011 - I Turniej Miejski ph. "Bezpiecznie do szkoły"

 

W dniu 15 listopada odbył się etap miejski I Turnieju ph. Bezpiecznie do szkoły", realizowany przez Zarząd Rejonowy PCK w Opolu, finansowany ze środków Miasta Opole. Konkurs stanowił część programu realizowanego w ramach zadania publicznego, skierowanego do dzieci z klas IV-VI, uczęszczających do szkół podstawowych z terenu miasta Opola.

 


7.11.2011 r. - XII Spotkanie Krwiodawców Województwa Opolskiego

 

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu oraz Opolski Zarząd Okręgowy i Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK serdecznie zaprasza Honorowych Dawców Krwi wraz z rodzinami na XII Spotkanie Krwiodawców Województwa Opolskiego. Odbędzie się ono w niedzielę 20 listopada 2011 roku w Kędzierzynie – Koźlu w Klubie HDK PCK przy Parafii pw. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie –Koźlu Osiedle Piastów

 

Pobierz zaproszenie i program spotkania


3.11.2011 r. - Pomagają potrzebującym!

 

Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie prowadzi działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. W zadaniach tych aktywnie uczestniczy czerwonokrzyska młodzież. W dniu 17 października w ramach Kampanii Walki z Głodem członkowie grupy SIM PCK i Szkolnego Koła PCK ZS w Otmuchowie brali udział w akcji "Chleb".


26.10.2011 r. - Światowy Dzień Walki z Głodem

 

W dniach 14.10.2011 – 16.10.2011 Czerwonokrzyscy Wolontariusze na terenie marketu Tesco w Kędzierzynie Koźlu prowadzili zbiórkę żywności oraz kwestę na dożywianie dzieci.

 


25.10.2011 r. - Dzień Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża

 

Składamy serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim Wolontariuszom,
tym najmłodszym i tym nieco starszym,
działającym na rzecz naszego Stowarzyszenia.

 


12.10.2011 r. - Jeżeli nie dziś, to kiedy? - konferencja w Opolu

 

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu, zorganizował Konferencję pn. "Jeśli nie dziś, to kiedy?", która poświęcona była problemom uzależnień wśród młodzieży.

 


10.10.2011 r. - Podsumowanie Konkursu Czerwonokrzyskiego

 

Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie zorganizował w dniu 15 września w sali Ośrodka Pomocy Społecznej spotkanie nauczycieli – opiekunów szkolnych kół PCK z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków.

 


30.09.2011 r. "Jeśli nie dziś, to kiedy?" - warsztaty edukacyjne

 

Opolski Zarządu Okręgowy PCK w Opolu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu zorganizował warsztaty edukacyjne w zakresie rozpoznawania oraz przeciwdziałania zjawisku uzależnienia  wśród młodzieży, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zadanie publiczne finansowane z dotacji Miasta Opole.

 


24.09.2011 r. My też potrafimy!

 

Zarząd Rejonowy PCK w Opolu  już po raz trzeci zorganizował z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy Festyn ph. „My też potrafimy!”. Program realizowany był w ramach zadania publicznego, finansowany przez Miasto Opole.

 


3.08.2011 r. Koncert charytatywny PCK

 

W dniu 9 września w Amfiteatrze odbędzie się kolejna edycja koncertu charytatywnego "Serce dla serca" organizowanego przez Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, pod honorowym patronatem Wojewody Opolskiego Pana Ryszarda Wilczyńskiego.

 

Imprezę zaplanowano tak, aby wzbudziła zainteresowanie wśród wszystkich pokoleń mieszkańców Opolszczyzny, dlatego też na scenie pojawi się niekwestionowana królowa polskiej piosenki – Maryla Rodowicz.

Nasze działania i zakres udzielonej pomocy uzależnione są od ofiarności darczyńców, sponsorów i zaprzyjaźnionych firm. Dlatego zachęcamy Państwa do zakupu biletów na koncert. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom finansowym będziemy mogli udzielić pomoc najuboższym mieszkańcom naszego województwa. Dając tym samym świadectwo, że Opole to nie tylko stolica polskiej piosenki, ale także stolica województwa o wielkim sercu.

Prosimy - pomóżcie nam pomagać...

Bilety do zakupu:

  • Biuro OZO PCK w Opolu, ul. Krakowska 51 (piętro IV),  pon. – pt. godz. 7:30-15:30
  • Sklep Muzyczny Ragtime, ul. 1 Maja 19
  • Amfiteatr ul. Piastowska 14 a
  • Sklep Muzyczny Step, ul. Krakowska 50
  • Almatur, ul. Ozimska 26/2
  • EMPiK Arkadia, ul. krakowska 45/47
  • EMPiK Karolinka, ul. Wrocławska 154
  • Media Markt, ul. Sosnkowskiego 16a

 


1.08.2011 r. Rodzinnie w gronie krwiodawców

 

W dniu 30 lipca odbył się wakacyjny festyn rekreacyjno – sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin. Impreza została zorganizowana na boisku sportowym we Frydrychowie przez Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

 


26.07.2011 r. Kolonia PCK w Sulejowie

 

Wakacje to czas, na który dzieci z niecierpliwością czekają. Każde z nich ma swój wymarzony pomysł, jak chciałoby je spędzić – wyjazd w góry, nad morze, za granice. Jednak nie każdemu uda się te marzenia zrealizować.

 


12.06.2011 r. IV edycja "Zbieramy Krew dla Polski" ruszyła na Opolszczyźnie

 

Ruszyła kolejna – już IV – edycja akcji PCK z Muszkieterami "Zbieramy krew dla Polski" na Opolszczyźnie. Pierwsza z akcji odbyła się 4 czerwca b.r. w Brzegu (na ul. Partyzantów).

 


8.06.2011 r. Olimpiada "Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"

 

8 czerwca przedszkolaki z szesnastu przedszkoli z terenu Miasta Opola startowały w III Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie ph. "Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", starając się o zwycięstwo i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Opola.

 


8.05.2011 r. Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża

 

"Dobroć jest czymś bardzo prostym : być zawsze do dyspozycji drugich, nie szukać samego siebie " (Dag Hammarskjold). Za tą dobroć i bezinteresowność w dzialaniu, z okazji Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża i Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża, pięknie dziękujemy wszystkim członkom, działaczom, wolontariuszom i pracownikom.


26.04.2011 r. Wielkanoc z PCK na Opolszczyźnie

 

Nie jest łatwo przygotować się do Świąt – dla jednych to okres, w którym brakuje na wszystko czasu, dla innych to okres w którym brakuje na wszystko pieniędzy. Dlatego w tym roku na Opolszczyźnie PCK ponownie starało się pomóc jak największej ilości osób, by Święta okazały się rzeczywiście czasem radosnym, wolnym choć na chwilę od trosk.


22.03.2011 r. IV konferencja szkoleniowa dla studentów pt. "Leczenie krwią"

 

Akademicki Klub Honorowych Dawców Krwi przy Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu zorganizował w dniu 8 marca 2011r. konferencję szkoleniową, w której wzięli udział studenci pielęgniarstwa, położnictwa, zdrowia publicznego PMWSZ oraz słuchacze wydziału ratownictwa medycznego Policealnego Studium Zawodowego WZDZ w Opolu.


21.03.2011 r. Rejonowy Turnieju Piłki Siatkowej HDK i członków PCK

 

Rejonowy Turnieju Piłki Siatkowej Honorowych Dawców Krwi i członków Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu w sobotę 19 marca b.r. na sali gimnastycznej brzeskiego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 odbył się Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Honorowych Dawców Krwi i członków Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu.


10.03.2011 r. Kursy z zakresu udzielenia pierwszej pomocy w Kędzierzynie – Koźlu

 

W środę – 9 marca, ruszyła kolejna edycja szkoleń z zakresu udzielanie pierwszej pomocy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie Koźlu przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Pomocy Społecznej kędzierzyńsko – kozielskiego Starostwa Powiatowego.


27.02.2011 r. Karnawał z PCK

 

Przedostatnia sobota karnawału 26 lutego br. była okazją do zabawy dla członków, wolontariuszy i sympatyków Polskiego Czerwonego Krzyża. W restauracji "Ratuszowa", w takt melodii wygrywanych przez zespół "Miraż" z Brzegu tańczyło i bawiło się kilkudziesięciu uczestników. Obfite i smaczne potrawy serwowała restauracja "Ratuszowa".


12.02.2011 r. 10-lecie nyskiej "Kropelki"

 

Dnia 11 lutego 2011r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyła się uroczystość jubileuszu 10-lecia działalności Młodzieżowego Klubu HDK PCK "Kropelka".

 

 


28.01.2011 r. Spotkanie z Prezesami Klubów HDK PCK z Opolszczyzny

 

27 stycznia w sali Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu odbyło się spotkanie z Prezesami Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK z terenu województwa opolskiego.

 

 


20.01.2011 r.IX Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

 

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża uprzejmie informuje, że etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK odbędzie się 25 marca 2011 roku o godz. 11 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu – Grudzicach przy ul. Młodej Polski 4.

 

 

Etap okręgowy olimpiady obejmuje:

  • test składający się z 40 pytań,
  • ocenę przez Komisję dokumentacji z przebiegu jednej akcji promującej zdrowie.

Przeprowadzenie niniejszej akcji powinno być udokumentowane i potwierdzone na piśmie przez przedstawiciela placówki, w której akcja ta została zorganizowana. Dokumentacja powinna zawierać opis akcji oraz elementy dodatkowe takie jak prezentacja multimedialna, plakaty, ulotki itp. Wszystkie prace powinny zostać dostarczone osobiście lub pocztą do biura Zarządu Okręgowego PCK do dnia 18 marca br. przed częścią pisemną etapu okręgowego olimpiady. Prosimy o dotrzymanie terminu.

Pobierz:

Regulamin Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia


15.01.2011 r.    "I Ty możesz uratować komuś życie" - podsumowanie konkursu

 

W roku 2010 Zarząd Rejonowy PCK w Opolu oraz Rejonowa Radach HDK PCK w Opolu wznowiła konkurs dla honorowych dawców krwi ph. "I Ty możesz uratować komuś życie". Celem konkursu jest rozpropagowanie humanitarnych idei Polskiego Czerwonego Krzyża, a w szczególności idei honorowego krwiodawstwa wśród społeczeństwa.


14.02.2011 r.    1% - To dziecinnie proste zostać bohaterem!

 

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Okręgowy w Opolu zwraca się z prośbą do Państwa o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2010 na działalność naszego Stowarzyszenia. Pomóc może każdy, bo "to dziecinnie proste zostać bohaterem". Nie wymaga to wielkiego wysiłku, a może być dużym wkładem finansowym w pomoc, jaką oferujemy naszym podopiecznym.


Cztery bułki, dwa łabądki, po nich w PIT swój wpisz dwie piątki i bałwanka, po nim "siedem"- tak nakarmisz brzuch niejeden.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Zapamiętaj ten numer KRS i przekaż 1% podatku na ciepłe posiłki, kolonie i zestawy edukacyjne dla najbardziej potrzebujących dzieci.Wspieraj Polski Czerwony Krzyż!!!