Wydarzenia z 2012r.

[ Powrót do aktualności ]


20.12.2012 r. - Czerwonokrzyska Gwiazdka na Opolszczyźnie

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy okres – radosny, w gronie rodziny, przyjaciół. Jednak nie dla wszystkich, są wśród nas osoby, rodziny, których nie stać na suto nakryty stół. Na Opolszczyźnie we wszystkich jednostkach PCK rozpoczęto akcję pozyskiwania środków finansowych, darów rzeczowych dla osób, rodzin, które potrzebują wsparcia.


20.12.2012 r. - Przedszkolaki z Opola walczą z próchnicą

W Opolu zakończyła się już piąta edycja programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym ph „Biały ząbek”, finansowany z budżetu Miasta Opola. Objęte nim zostało ok.820 dzieci z rocznika 2007, uczęszczających do niemal wszystkich  przedszkoli z terenu miasta.

 


6.12.2012 r. - Czerwonokrzyskie mikołajki w Opolu

6 grudnia Oddział Rejonowy PCK w Opolu zorganizował Zabawę Mikołajkową dla najmłodszych. W Punkcie Socjalnym PCK "IKAR" z niecierpliwością gromadziły się dzieci, w oczekiwaniu na wizytę świętego Mikołaja.

 


6.12.2012 r. - Czerwonokrzyskie mikołajki w Brzegu

Zabawa mikołajkowa PCK w Brzegu odyła się w dniu 5 grudnia br w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Wzięło w niej udział 50 dzieci z najuboższych rodzin a animatorami zabawy była młodzież z grupy SIM.

 


6.12.2012 r. - Czerwonokrzyskie mikołajki w Otmuchowie

W środę 5 grudnia Święty Mikołaj dotrzymał zeszłorocznej obietnicy i znów przybył na otmuchowski zamek, by obdarować prezentami 170 dzieci z terenu gminy. Spotkanie mikołajkowe zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przy współudziale Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

 


29.11.2012 r. - II Edycja Turnieju wiedzy pn "Prawda o AIDS – przekaż ja dalej"

Już po raz drugi reprezentanci szkół z terenu Opola sprawdzili swoją wiedzę, biorąc udział w turnieju pn. „Prawda o AIDS – przekaż ją dalej”, który był częścią obchodów zbliżającego się 1 grudnia - Światowego Dnia AIDS.

 


25.11.2012 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Opolu zorganizowała akcję "Przekaż Misiaka na Dzień Pluszaka". Dzięki akcji, która zakończyła się w Światowy Dzień Pluszowego Misia, udało się zebrać liczne pluszowe zabawki, które zostaną przekazane w okresie Świątecznym dzieciom z rodzin najuboższych z terenu Opolszczyzny.

 


24.11.2012 r. - Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

24 listopada w sali Krapkowickiego Domu Kultury w Krapkowicach odbyła się Wojewódzka Akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

 


15.11.2012 r. - Bezpiecznie do szkoły

W dniu 14 listopada odbył się etap miejski II Turnieju ph. Bezpiecznie do szkoły, realizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu, finansowany ze środów Miasta Opole. Konkurs stanowił część programu realizowanego w ramach zadania publicznego, skierowanego do dzieci z klas IV-VI, uczęszczających do szkół podstawowych z terenu miasta Opola.

 


2.11.2012 r. - Akcja "Znicz" w Otmuchowie

W dniach 31 października i 1 listopada członkowie grupy SIM PCK i Szkolnego Koła PCK przy ZS w Otmuchowie sprzedawali na otmuchowskim cmentarzu znicze.

 


25.10.2012 r. - Dzień Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża

Z okazji
Dnia Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża

składamy serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim Wolontariuszom,
tym najmłodszym i tym nieco starszym,
działającym na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Dziękujemy, że w zgiełku dnia codziennego udaje Wam się znaleźć czas,
by zauważyć drugiego człowieka i jego potrzeby.

Ten wyjątkowy dar - umiejętność dzielenia się sobą z innymi, sprawia
że dajecie siłę i nadzieję do działania naszemu Stowarzyszeniu.

Dzięki Wam osoby potrzebujące, które tracą nadzieję,
że w ich życiu może zdarzyć się coś dobrego – uśmiechają się.
Sprawiacie, że życie wielu ludzi jest lepsze.
Wasza empatia i zaangażowanie budzą nasz największy szacunek.
Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla Waszych rówieśników, ale i dla całej społeczności.

Dziękując Wam, życzymy dużo energii i optymizmu do dalszego działania.
Doświadczenie, które zdobywacie w pracy wolontariackiej niech stanie się drogowskazem w dorosłym życiu.

Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać i zawsze jesteście z nami.

Opolski Oddział Okręgowy
Polskiego Czerwonego Krzyża


19.10.2012 r. - Kampania Walki z Głodem w Otmuchowie

 

Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie od lat uczestniczy w ogólnopolskiej Kampanii Walki z Głodem, której celem jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale również edukacja dzieci i młodzieży o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.

 


4.10.2012 r. - Warsztaty edukacyjne

 

Opolski Oddział Okręgowy PCK przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu zorganizował warsztaty edukacyjne w zakresie rozpoznawania oraz przeciwdziałania zjawisku uzależnienia wśród młodzieży, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zadanie publiczne sfinansowane zostało z dotacji Miasta Opola.

 


3.10.2012 r. - Festyn ph. "My też potrafimy!"

 

Oddział Rejonowy PCK w Opolu już po raz czwarty zorganizował z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy Festyn ph. "My też potrafimy!", który jest realizowany w ramach zadania publicznego, finansowanego przez Miasto Opole.

 


20.09.2012 r. - Czerwonokrzyskie współzawodnictwo

 

W dniu 18 września odbyło się  w Otmuchowie zebranie nauczycieli - opiekunów szkolnych kół PCK z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków. W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Miasta Zdzisław Cholewiński.

 


20.08.2012 r. - Festyn Honorowych Dawców Krwi PCK

 

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizowali w dniu 18 sierpnia festyn rekreacyjno-sportowy dla krwiodawców, działaczy PCK i ich rodzin.  Zawody odbyły się , jak w roku ubiegłym na boisku sportowym we Frydrychowie.

 


20.07.2012 r. - Kolonia PCK

 

Gdy zbliża się okres wakacji, a oceny szkolne zostają już wystawione, dzieci zaczynają snuć marzenia o ciekawych wyjazdach i dalekich podróżach. Część z tych pięknych planów zostanie zrealizowana, jednak niektórym pozostanie spędzić letnie dni na osiedlowym podwórku.

 


29.06.2012 r. - Gorączka Złota

 

Wystarczą grosze, by dzieci miały radosne wakacje Ogólnopolska akcja - "Gorączka złota", cieszy się na Opolszczyźnie stałym zainteresowaniem. Szkolne Koła oraz Kluby Wiewiórka każdego roku starają się zachęcić uczniów swoich placówek do zbierania złotych monet, które następnie przekazane zostają do Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki zaangażowaniu opiekunów, dzieci, młodzieży i ich rodziców ze 129 placówek, udało się zebrać 34 664,29 zł.

Pozyskane w ten sposób fundusze umożliwiły zorganizowanie kolonii socjalnej dla dzieci i młodzieży z terenu Opolszczyzny, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej.


20.06.2012 r. - Koncert PCK

 

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na koncert charytatywny ph. "Pomóż nam pomagać". Podczas koncertu swoją obecnością zaszczyci nas wokalista, instrumentalista, poeta oraz kompozytor Maciej Maleńczuk.

 


16.06.2012 r. - Wojewódzkie Zawody Wędkarskie HDK Polskiego Czerwonego Krzyża

W sobotę – 16 czerwca w miejscowości Pietna koło Krapkowic odbyły się Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Ich organizatorem byli: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krapkowicach, Opolski Oddział Okręgowy PCK, Gmina Krapkowice i Polski Związek Wędkarski w Krapkowicach.

 


08.06.2012 r. - Turniej "Człowiek i jego środowisko" w Opolu

 

Aby pogłębić wiedzę dzieci i młodzieży na tematy dotyczące działalności człowieka w przyrodzie, ochrony środowiska, ekologii, zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia Oddział Rejonowy PCK w Opolu zorganizował wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych Turniej wiedzy pod hasłem ,,Człowiek i jego środowisko" oraz konkurs plastyczny ph "Bądź z natury EKO".

 


22.05.2012 r. - Olimpiada Wiedzy o CK i Turniej "Człowiek i jego środowisko"

 

W poniedziałek – 21 maja 2012r. – w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie – Koźlu został rozegrany etap rejonowy Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu oraz Turnieju "Człowiek i jego środowisko" zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie – Koźlu.

 


21.05.2012 r. - Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Polskiego Czerwonego Krzyża

 

W sobotę – 19 maja 2012 roku – na akwenie wodnym Kanału Gliwickiego w Kędzierzynie – Koźlu zostały rozegrane coroczne Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Honorowych Dawców Krwi PCK.

 


23.04.2012 r. - Konkursy w Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie

 

Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie zorganizował w dniach 17 i 18 kwietnia etapy gminne czerwonokrzyskich konkursów. Eliminacje X Turnieju PCK ph. "Człowiek i Jego Środowisko" dla szkół podstawowych oraz VII Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu dla wszystkich typów szkół odbywały się na "Zamku" w Otmuchowie oraz w PSP nr 2 w Paczkowie.

 


6.04.2012 r. - Wielkanoc z PCK - "Aby każdy miał radosne Święta"

 

Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie od wielu lat prowadzi różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

 


6.04.2012 r. - Wielkanoc z PCK na Opolszczyźnie

 

Jak każdego roku Oddział Okręgowy PCK w Opolu wraz z Oddziałami Rejonowymi starał się w okresie przedświątecznym pomóc jak największej liczbie mieszkaniowców Opolszczyzny, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

 


17.01.2012 r. - Rozliczenie zbiórek publicznych PCK w Opolu w okresie od 1.01-31.12.2011 r.

 


Opolski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, darczyńcom za okazane serce i wielki humanitaryzm podczas organizowanych zbiórek publicznych w 2011 roku.

 


Cztery bułki, dwa łabądki, po nich w PIT swój wpisz dwie piątki i bałwanka, po nim "siedem"- tak nakarmisz brzuch niejeden.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Zapamiętaj ten numer KRS i przekaż 1% podatku na ciepłe posiłki, kolonie i zestawy edukacyjne dla najbardziej potrzebujących dzieci.Wspieraj Polski Czerwony Krzyż!!!