Wydarzenia z 2013r.

[ Powrót do aktualności ]


21.12.2013 r. - Rozliczenie zbiórek publicznych

Polski Czerwony Krzyż Opolski Oddział Okręgowy serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za okazane serce i wielki humanitaryzm podczas organizowanych zbiórek publicznych w 2013 roku. Udało nam się pozyskać środki finansowe w wysokości 99.941,20 zł oraz dary rzeczowe i żywnościowe o wartości 49.153,28 zł.

19.12.2013 r. "Zdążyć na czas z pomocą"

W okresie od 21 listopada do 18 grudnia 2013 roku Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przeszkolił 417 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Ozimek z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


19.12.2013 r. Program "Biały Ząbek"

W Opolu zakończyła się szósta edycja programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym ph "Biały ząbek", finansowanego z budżetu Miasta Opola. Objęte nim zostały pięciolatki uczęszczające do 30 przedszkoli z ternu miasta tj. 866 dzieci. Głównym założeniem programu było wdrożenie działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie powstawania chorób zębów i dziąseł.


18.12.2013 r. "Nie trać czasu na eksperymenty, szkoda twojego czasu"

W dniu 17 grudnia 2013 roku w siedzibie budynku Powiatu Opolskiego przy ul. 1-go Maja w Opolu odbyło się seminarium edukacyjne dla przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Opolskiego. Seminarium odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia pt "Seminarium edukacyjne w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania zjawisku uzależnienia wśród młodzieży ph "Nie trać czasu na eksperymenty, szkoda twojego czasu", finansowane przez Starostwo Powiatowe w Opolu.


18.12.2013 r. Czerwonokrzyska Gwiazdka

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotował ponad 1600 paczek świątecznych z artykułami spożywczymi i słodkościami dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych, bezrobotnych, chorych, niepełnosprawnych i bezdomnych.


Apel do społeczeństwa

Zbiórka dla ofiar tajfunu

Tajfun Haiyah uderzył w Filipiny 8 listopada. Skala zniszczeń i liczba ofiar jest bardzo duża. W wyniku kataklizmu ucierpiało blisko 2,1 mln rodzin czyli ponad 9,5 mln ludzi. Liczba domów, które uległy zniszczeniu jest zatrważająca - 41.175 zniszczonych domów w tym 21.230 kompletnie zrujnowanych.

Międzynarodowa Federacja Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca ogłosiła apel o pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach. Do apelu przyłączył się Polski Czerwony Krzyż. Środki finansowe można wpłacać na specjalnie utworzone konto 64 1160 2202 0000 0002 5023 5887 w Banku Millennium z dopiskiem "Filipiny".

Pomóż nam pomagać - dziękujemy.


10.12.2013 r. Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W okresie od 29 października 2013 do 9 grudnia 2013 roku Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadził 12 szkoleń 4-godzinnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych klas II z terenu Powiatu Opolskiego. Szkolenia zorganizowane zostały w ramach realizacji zadania publicznego ph "Zdążyć na czas z pomocą", finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Opolu.


9.12.2013 r. Mikołaj w Otmuchowie

W dniu 5 grudnia na otmuchowski "Zamek" zawitał Św. Mikołaj. Do sali "Rycerskiej" wkroczył w asyście członków SK PCK przy ZS w Otmuchowie. Jak zwykle wizyta miłego, uśmiechniętego staruszka w czerwonym stroju, z siwą brodą i workiem pełnym prezentów wzbudziła ogromne emocje i dała dzieciom wiele radości.


4.12.2013 r. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Brzegu

Reprezentanci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Oddziału Rejonowego w Brzegu 4 grudnia po raz kolejny sprawdzili swoją wiedzę, biorąc udział w etapie rejonowym XXII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada była współfinansowana ze środków Zarządu Powiatu Brzeskiego.


29.11.2013 r. III Edycja Turnieju wiedzy pn "Prawda o AIDS - przekaż ja dalej"

W ramach obchodów zbliżającego się 1 grudnia - Światowego Dnia AIDS reprezentanci szkół z terenu Opola po raz trzeci sprawdzili swoją wiedzę, biorąc udział w turnieju pn. "Prawda o AIDS - przekaż ją dalej".Konkurs realizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu i współfinansowany ze środków miasta Opola.


26.11.2013 r. - Podwójny jubileusz w Otmuchowie

W dniu 26  listopada odbyło się w Sali Rycerskiej na Zamku uroczyste spotkanie z okazji 55-lecia  Honorowego Krwiodawstwa w Polsce oraz 25-lecia  Klubu HDK PCK przy Oddziale Rejonowym  w Otmuchowie.


23.11.2013 r. 55-lecie Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK

Z okazji 55 - lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się 23 listopada 2013 r. Wojewódzka Akademia w Strzeleckim Domu Kultury w Strzelcach Opolskich.


15.11.2013 r. Bezpiecznie do szkoły

W dniu 15 listopada Oddział Rejonowy PCK w Opolu zorganizował etap miejski III Turnieju ph. Bezpiecznie do szkoły", który finansowany był w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Miasta Opole. Program skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i uczęszczających do szkół podstawowych z terenu miasta Opola.


6.11.2013 r. Czerwonokrzyska akcja "Znicz" w Otmuchowie

Czerwonokrzyską akcją "Znicz" zakończono realizację zadań Kampanii Walki z Głodem w Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie. Wzięło w niej udział 29 wolontariuszy. W dniach 31 października i 1 listopada członkowie grupy SIM PCK i SK PCK przy ZS w Otmuchowie dzięki przychylności księdza dziekana sprzedawali na miejscowym cmentarzu znicze.


18.10.2013 r. Akcja "Chleb" w Otmuchowie

W ramach Kampanii Walki z Głodem Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie prowadzi działania na pomoc potrzebującym z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków. Członkowie szkolnych kół PCK zbierają pieniądze na zakup żywności, odzieży, lekarstw, dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach itp.


3.10.2013 r. Kampania edukacyjna „Narkotyki? To mnie nie kręci!”

Opolski Oddział Okręgowy PCK przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu zorganizował warsztaty edukacyjne w zakresie rozpoznawania oraz przeciwdziałania zjawisku uzależnienia  wśród młodzieży, w ramach działań Kampanii edukacyjno – informacyjnej „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Zadanie publiczne sfinansowane zostało w całości z dotacji Miasta Opola.


25.09.2013 r. Spotkanie opiekunów SK PCK w Otmuchowie

Tradycyjnie co roku we wrześniu ZOR PCK w Otmuchowie organizuje spotkanie opiekunów szkolnych kół PCK z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków. W dniu 18 września odbyła się konferencja nauczycieli w sali posiedzeń w Ratuszu. Frekwencja 100 %.


23.09.2013 r. Piknik krwiodawców w Paczkowie

W sobotę 21 września członkowie  Klubu HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie zorganizowali w zakładowym parku piknik na pożegnanie lata. Dzień był już typowo jesienny. Chłodnawo, rano padał  deszcz , który nie odstraszył rodzin krwiodawców. Przybyło ok. 40 osób.


13.09.2013 r. Młoda krew ratuje życie - sprawozdanie

W dniu 12 września 2013 r. w sali herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.


03.09.2013 r. Opolskie dzieci na wakacjach z PCK

Każdy marzy o wakacjach, które pozwolą przywieźć ze sobą dużo ciekawych wspomnień. Jednak rzeczywistość niektórych dzieci nie jest tak kolorowa jak foldery z biura podróży, a o wakacjach za jeden uśmiech mogą tylko pomarzyć.


02.09.2013 r. Wakacyjny Festyn HDK

"Promujemy zdrowy styl życia" – pod takim hasłem odbył się w dniu 17 sierpnia na boisku sportowym we Frydrychowie k. Otmuchowa wakacyjny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy PCK oraz ich rodzin.


5.07.2013 r. - Liderzy młodzieżowego wolontariatu

Aby zgłębić wiedzę młodych ludzi i zachęcić ich do działań wolontarystycznych Oddział Rejonowy PCK w Brzegu w ramach zadania publicznego ph "Liderzy młodzieżowego wolontariatu - szkolenia i warsztaty z zakresu organizowania działań woluntarystycznych w środowisku szkolnym i lokalnym finansowanym przez Burmistrza Brzegu zorganizował warsztaty.


19.06.2013 r. Gorączka Złota 2013 w Kędzierzynie-Koźlu

W dniu 18.06.2013 roku w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Gorączka Złota 2013". W podsumowaniu wzięli udział "zbieracze" reprezentujący wszystkich uczestników akcji: przedszkola, szkoły podstawowe gimnazja, szkoły średnie, kluby HDK, zakłady pracy oraz darczyńcy.


15.06.2013 r. Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniu 14 czerwca 2013 r. na zaproszenie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 17 w Kędzierzynie – Koźlu Pan Ryszard Skorek wiceprezes Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach akcji ph "Cała Polska czyta dzieciom", czytał dzieciom książki.


15.06.2013 r. - Wojewódzkie Zawody Wędkarskie PCK im. Michała Kubala w K-Koźlu

W piękną, słoneczną sobotę 15 czerwca 2013r. na terenie akwenu wodnego Kanału Gliwickiego w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Polskiego Czerwonego Krzyża im. Michała Kubala.


Zbliża się Światowy Dzień Krwiodawcy

Krew darem życia, wspaniałym darem, darem bezinteresownym, darem, który jest wyrazem miłości do Człowieka. Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi to dzień będący wyrazem uznania i podziękowania za Waszą Krwiodawcy dobroć i serce.

W imieniu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Opolu życzymy Wam drodzy Krwiodawcy dużo, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności i prosimy w imieniu Społeczności Opolszczyzny nie ustawajcie w pełnieniu tej ważnej i niczym niezastąpionej Misji.


11.06.2013 r. - Konkurs rysunkowy 2013

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie - Koźlu w marcu 2013 roku ogłosił konkurs rysunkowy pod nazwą "Żyj zdrowo i bezpiecznie 2013".


10.06.2013 r. - Poznajemy 150-letnią historię idei humanitarnego ruchu CK

W dniu 5 czerwca odbyła się VIII Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu – Grudzicach. Olimpiada skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.


10.06.2013 r. - Opolszczyzna promuje ekologiczny styl życia

W dniu 4 czerwca 2013 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu - Grudzicach odbył się etap okręgowy XI Turnieju ph. "Człowiek i Jego Środowisko" dla uczniów z klas IV - VI szkół podstawowych.


28.05.2013 r. - XXI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniach 23 – 25 maj 2013 r. w Ośrodku Szkoleniowym PCK w Zgierzu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli do rozwiązania test pisemny składający się ze stu pytań, praktyczny sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz musieli zaprezentować wcześniej zrealizowaną akcję prozdrowotną.


28.05.2013 r. - Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK

W sobotę, 18 maja 2013 r. w Wójcinie k. Byczyny odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK.
Ich głównym organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy „Neapco Europe” Sp. z o.o. w Praszce.


22.05.2013 r. - XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Opolu

W dniu 18 maja na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego odbyły się XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu dla szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego.


21.05.2013 r. - Udana majówka krwiodawców w Paczkowie

W dniu 18 maja  w parku zakładowym Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych w Paczkowie  odbył się  festyn rekreacyjno - sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy PCK i ich rodzin. Frekwencja dopisała, przybyło ponad 70 osób.


15.05.2013 r. - Pożyteczne współzawodnictwo

We wtorek 14 maja w urokliwej scenerii otmuchowskiego zamku odbyły się XVI Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK. Tegoroczną imprezę pod hasłem "Promujemy zdrowy styl życia" zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. W tej prozdrowotnej edukacyjnej rywalizacji wystartowało 16 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków.


13.05.2013 r. - Zjazd zwyczajny w Opolu

W dniu 11 maja 2013 r. odbył się Zjazd Zwyczajny Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Grudzicach. Podczas Zjazdu między innymi podsumowano działalność za rok 2012, zatwierdzono plan pracy Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK na rok 2013, dyskutowano o bieżących sprawach Stowarzyszenia.


8.05.2013 - Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca


Z okazji święta Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca wszystkim wolontariuszom, członkom, pracownikom życzymy dużo zdrowia, satysfakcji i radości z realizacji zadań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz społeczeństwa.

Wyrażamy wdzięczność za dotychczasową pracę w naszym Stowarzyszeniu. Liczymy, że do naszego grona dołączą ludzie o dobrych sercach, którzy chcą pomagać bezinteresownie, humanitarnie osobom potrzebującym w stale zmieniającym się świecie.

Opolski Oddział Okręgowy
Polskiego Czerwonego Krzyża


Koncert charytatywny z udziałem Andrzeja Piasecznego

W dniu 17 maja br o godzinie 20:00 w amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu Opolski Oddział Okręgowy PCK organizuje koncert charytatywny ph. „Pomóż nam pomagać”, podczas którego zaśpiewa jeden z najpopularniejszych wokalistów - Andrzej Piaseczny.

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje artysty, jak również utwory skomponowane przez Seweryna Krajewskiego z Multi Platynowej Płyty „Spis Rzeczy Ulubionych”.

Bilety można zakupić w biurze Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Krakowskiej 51 w Opolu.

Informacje udzielane są również pod numerem telefonu: 77 454 53 40.

 


26.04.2013 r. - Etap okręgowy XXI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 22 marca 2013 r. odbył się po raz kolejny etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W tym roku była to XXI edycja olimpiady. Odbyła się ona w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu – Grudzicach.


23.04.2013 r. - XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Opolu

Dnia 20 kwietnia 2013 r. odbyły się w Opolu XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W Mistrzostwach udział wzięło 7 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Opola, Strzelców Opolskich i Zawadzkiego.


23.04.2013 r. - Zdrowa rywalizacja w konkursach PCK w Otmuchowie

W dniach 18-19  kwietnia w Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie odbył się etap rejonowy czerwonokrzyskich konkursów.

Eliminacje XI Turnieju PCK ph. „Człowiek i Jego Środowisko” dla szkół podstawowych oraz  VIII Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu  dla wszystkich typów szkół zorganizowane zostały na otmuchowskim „Zamku”  oraz w PSP nr 2 w Paczkowie.


4.04.2013 r. - Zamień głodne dzieciństwo na godne

W dniach 22 - 24 kwietnia odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach programu "Godne dzieciństwo". Do naszej kampanii przyłączyła się sieć sklepów TESCO, umożliwiając nam zorganizowanie działań mających na celu zbieranie środków pieniężnych, na terenie swoich hipermarketów.


3.04.2013 r. - Gorączka Złota

Polski Czerwony Krzyż przypomina, że od marca rozpoczęła się ogólnopolska akcja ph "Gorączka Złota PCK". Polega ona na zbieraniu złotych monet o nominałach 1, 2, 5 groszy przez okres od marca do czerwca br.


20.03.2013 r. - Akademia "W PEŁNI ŻYCIA"

Polski Czerwony Krzyż zaprasza na Akademię "W Pełni Życia" dla seniorów.


21.01.2013 r. - Rozliczenie zbiórek publicznych

Rozliczenie zbiórek publicznych Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża za rok 2012.

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, darczyńcom za okazane serce, wsparcie podczas organizowanych zbiórek publicznych w 2012 roku.
Udało nam się pozyskać środki finansowe w wysokości 123.212,37 zł oraz dary rzeczowe i żywnościowe na kwotę 29.171,28 zł. Środki finansowe przede wszystkim zostały przeznaczone na zakup żywności, dożywianie dzieci w szkołach, zakup leków, paczek świątecznych z okazji Świat Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia, na wyprawki szkolne i na wyjazd dzieci na kolonię. Z tej formy pomocy skorzystało 3.011 osób/ rodzin.

Ponadto Polski Czerwony Krzyż organizował akcje prozdrowotne dla dzieci i młodzieży, prowadził działalność na rzecz upowszechniania honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz edukację związaną z bezpieczeństwem komunikacyjnym w tym szkolenia z pierwszej pomocy. Z tej formy skorzystało 2.572 osoby.

Danuta Pilipczuk - Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK


Cztery bułki, dwa łabądki, po nich w PIT swój wpisz dwie piątki i bałwanka, po nim "siedem"- tak nakarmisz brzuch niejeden.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Zapamiętaj ten numer KRS i przekaż 1% podatku na ciepłe posiłki, kolonie i zestawy edukacyjne dla najbardziej potrzebujących dzieci.Wspieraj Polski Czerwony Krzyż!!!