Wydarzenia z 2016r.

[ Powrót do aktualności ]


23.12.2016 r. - Życzenia świąteczne

23.12.2016 r. - Czerwonokrzyska gwiazdka na Opolszczyźnie

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia prowadzone było już od listopada. W różny sposób pozyskiwano środki finansowe i dary rzeczowe do przygotowania paczek świątecznych. Święta Bożego Narodzenia to bardzo szczególny okres dla osób w bardzo trudnej sytuacji materialnej.


23.12.2016 r. - Program edukacyjny dla dzieci z miasta Opola "Biały ząbek"

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu zakończył realizację dziewiątej edycji programu zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci w wieku przedszkolnym pn. "Biały ząbek", finansowany ze środków Miasta Opola.


22.12.2016 r. - "Kuchnia na kółkach"

W okresie od września do listopada realizowaliśmy program pilotażowy polegający na dowożeniu ciepłych posiłków do domu podopiecznego. Program finansowany był z dotacji Miasta Opole. Posiłki dowożone były przez 5 dni w tygodniu dla 15 podopiecznych z terenu miasta Opole, którzy mają problemy z wychodzeniem z domu, są obłożnie chore lub niepełnosprawne.


22.12.2016 r. - "I ja mogę uratować komuś życie"

Polski Czerwony Krzyż zakończył program "I ja mogę uratować komuś życie", finansowany w ramach zadania publicznego ze środków Miasta Opole. Program miał za zadanie przybliżyć dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy uczęszczających do szkół podstawowych z terenu Miasta Opole.


19.12.2016 r. - Turniej wiedzy ph "Wiemy co jemy"

Aby pogłębić wiedzę na temat prawidłowego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych Oddział Rejonowy PCK
w Kędzierzynie Koźlu zorganizował turniej wiedzy dla klas IV-VI w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie Koźlu ph "Wiemy co jemy" w ramach realizacji programu "Żółty Talerz".


18.12.2016 r. - Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

W ramach odbywającego się Jarmarku Bożonarodzeniowego na terenie miasta Opola seniorzy włączyli się w życie kulturalne pokazując swoją twórczą kreatywność i pomysłowość. Seniorzy przygotowali pastorałki i przeszli ulicami miasta z inscenizacją pt. "Herody" w pięknych okolicznościowych strojach.


16.12.2016 r. - "Najlepszy zestaw na II śniadanie"

W ramach realizacji programu "Żółty Talerz" w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie klasa III B przed przystąpieniem do konkursu ph. "Najlepszy zestaw na II śniadanie" rozmawiała, jakie składniki powinny znaleźć się w zestawie zdrowego, pełnowartościowego śniadania.


16.12.2016 r. - "Żółty Talerz" przygotował dla dzieci już ponad ćwierć miliona posiłków!

Czy jeden obiad może zmienić całe życie dziecka? Może, jeśli stanie się początkiem drogi ku normalności. - Ta normalność to wcale nie talerz zupy dla każdego, ale o wiele więcej.


15.12.2016 r. - "Planowanie posiłków - zasady i błędy"

Edukacja rodziców ma na celu wprowadzanie najlepszych zachowań prozdrowotnych. Dlatego na temat zdrowego żywienia poświęcone było zebranie dla rodziców dzieci z klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie 15 grudnia 2016 r.


13.12.2016 r.


W dniu 13 XII 2016r. zmarł nagle
wieloletni działacz Polskiego Czerwonego Krzyża
ŚP.
Jerzy Urbanowicz
Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kluczborku

Z wyrazami współczucia dla Rodziny
działacze i pracownicy
Polskiego Czerwonego Krzyża


12.12.2016 r. - "Wiemy co jemy"

Zdrowe odżywianie dzieci jest bardzo ważnym elementem w edukacji i wychowaniu. Edukacja ma na celu wypracowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie klasy czwartej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie rozmawiali, jak prawidłowo odżywiać się, co jeść żeby być zdrowym.


10.12.2016 r. - Czerwonokrzyska Gwiazdka w OR PCK w Otmuchowie

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres - rodzinny i radosny. Jednak nie wszystkie rodziny stać na suto nakryte stoły.
W Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie prowadzone są od lat działania ph. "Czerwonokrzyska Gwiazdka", których celem jest pozyskiwanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób potrzebujących wsparcia - rodzin o niskim statusie materialnym.


07.12.2016 r. - Mikołajki w Otmuchowie

Święty Mikołaj dotrzymał zeszłorocznej obietnicy, przybył 7 grudnia na otmuchowski zamek, przywożąc 140 paczek. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował spotkanie mikołajkowe dla dzieci honorowych dawców krwi, działaczy PCK oraz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej.


29.11.2016 r. - "Zróbmy to razem"

Żywienie dzieci i młodzieży to jedno z najważniejszych zadań wychowawczych stojących przed rodzicami. Właśnie uświadomienie rodzicom roli żywienia w prawidłowym rozwoju dziecka było tematem spotkania. O tym jak ważna i odpowiedzialna jest ich rola mówiła Elwira Bury - prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu.


26.11.2016 r. - Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK na Opolszczyźnie

Wojewódzka Akademia odbyła się 26 listopada w Centrum Informacji Turystycznej w Zawadzkiem pod patronatem Burmistrza Zawadzkiego.
Poza licznym gronem krwiodawców, działaczy i wolontariuszy naszego Stowarzyszenia, młodzieży czerwonokrzyskiej, dyrektorów placówek, zakładów wspierających działalność PCK naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in.: Wicemarszałek Województwa Opolskiego p. Roman Kolek, Opolski Wicekurator Oświaty p. Artur Zapała, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa p. Iwona Rajca - Biernacka oraz Burmistrz Zawadzkiego p. Mariusz Stachowski.


22.11.2016 r. - "Bezpiecznie z PCK"

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu zakończył program "Bezpiecznie z PCK", finansowany w ramach zadania publicznego ze środków Miasta Opola. Celem programu było zachęcenie uczniów i przedszkolaków do poznania i zrozumienia zasad bezpieczeństwa, zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, wykształcenie świadomości związanej z przeciwdziałaniem zagrożenia ruchu drogowego, a także nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.


22.11.2016 r. - Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 22-26 listopada

Z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wszystkim krwiodawcom składamy wyrazy uznania, podziękowania i wdzięczności za Waszą wspaniałą postawę. To Wy z potrzeby serca, inspirowani chęcią niesienia pomocy bliźniemu ofiarujecie najcenniejszy dar. Krew jest symbolem życia, jej przekazanie ratuje wiele istnień. Dzięki tej ofiarności możemy mówić o zawiązywaniu "więzów krwi", które są niezmywalnym braterstwem. To Wy, drodzy Krwiodawcy niesiecie wiarę w wyzdrowienie, dajecie nadzieje na dalsze życie. Życzymy Wam dużo, dużo zdrowia, wytrwałości w Waszej pięknej działalności, wszelkiej pomyślności i spełnienia życiowych marzeń.

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża


08.11.2016 r. - "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"

8 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie przeprowadzono akcję edukacyjną w zakresie zdrowego odżywiania, roli warzyw i owoców w prawidłowym rozwoju dziecka. Był to jeden ze sposobów promowania zdrowego żywienia w ramach programu "Żółty Talerz".


02.11.2016 r. - AKCJA ZNICZ W OTMUCHOWIE

Czerwonokrzyską akcję znicz ph. "Pomagamy potrzebującym - bądź z nami" przeprowadził Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie.


26.10.2016 r. - Czego to uczą w Łosiowie?

Miesiąc październik w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie przebiegał bardzo intensywnie. Był poświęcony promowaniu zdrowego odżywiania w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną.


25.10.2016 r. - II Międzyprzedszkolny Festiwal Twórczości Ekologicznej ph."Bądź z natury EKO"

W dniu 25 października 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 29 w Opolu odbył się po raz drugi Międzyprzedszkolny Festiwal Twórczości Ekologicznej pn."Bądź z natury EKO", który skierowany był do przedszkolaków z terenu miasta Opola.


25.10.2016 r. - Życzenia dla Młodzieży PCK

Życzenia dla Młodzieży PCK działającej w Szkolnych i Akademickich Kołach PCK, Grupach Społecznych Młodzieżowych PCK i Młodzieżowych Radach PCK


17.10.2016 r. - Klucz do zdrowia

"Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe nie od dziś. Uczymy dzieci prawidłowego odżywiania się, świadomego wybierania zdrowych produktów oraz uczymy jak aktywnie spędzać czas wolny" - podkreśla Beata Młynarczyk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kędzierzynie- Koźlu.


10.10.2016 r. - Zaproszenie na spektakl komediowy "Wszystko przez Judasza"

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie zaprasza na spektakl komediowy "Wszystko przez Judasza", który odbędzie się 11 grudnia 2016 roku o godz. 17 w domEXPO Opole.


07.10.2016 r. - Wycieczka dla młodych działaczy PCK

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował w dniach 4, 5 i 6 października jednodniowe wycieczki turystyczno - krajoznawcze po Ziemi Kłodzkiej dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym oraz aktywnych członków Szkolnych Kół PCK z placówek oświatowych Gmin Otmuchów i Paczków


03.10.2016 r. - Opolszczyzna przystąpiła do programu "Żółty Talerz"

Dominika i Sebastian Kulczyk przeznaczyli 4 miliony złotych na program żywienia dzieci, realizowany wspólnie z pięcioma renomowanymi polskimi organizacjami pomocowymi.


01.10.2016 r. - Kampania Walki z Głodem Polskiego Czerwonego Krzyża

Walka z głodem, ubóstwem i niedożywieniem to jedno z głównych zadań Polskiego Czerwonego Krzyża. Prowadzimy akcje i programy, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin ubogich lepszego startu w dorosłość.


28.09.2016 r. - Podsumowanie akcji Gorączka Złota w Kędzierzynie Koźlu

W dniu 28.09.2016 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Gorączka Złota" pod honorowym patronatem Pani Sabiny Nowosielskiej Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla. W konkursie uczestniczyło 47 podmiotów ( przedszkola, szkoły, Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK, zakłady pracy, osoby fizyczne). Zebrano łącznie kwotę 12.534,59 zł.


19.09.2016 r. - "Chroń Dziecięce Uśmiechy"

Na Opolszczyźnie realizowany jest program edukacyjny dla dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.
Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit i we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, zainaugurowali czwartą edycję programu edukacyjno - profilaktycznego "Chroń Dziecięce Uśmiechy".


07.09.2016 r. - OTSPPiP oraz UW w Honorowym Krwiodawstwie

Etap okręgowy XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem "Młoda Krew Ratuje Życie" podsumowany.


20.08.2016 r. - Wojewódzkie Zawody Wędkarskie HDK PCK na Jeziorze Otmuchowskim

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Rejonowym w Otmuchowie oraz Opolski Oddział Okręgowy PCK po raz trzeci zorganizowali Wojewódzkie Zawody Wędkarskie dla Honorowych Dawców Krwi nad Jeziorem Otmuchowskim. Odbyły się one w sobotę, 20 sierpnia. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Nysie.


28.05.2016 r. - Etap okręgowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

W sobotę, 28 maja 2016r. odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - edycja XXIV dla szkół ponadgimnazjalnych i III dla szkół gimnazjalnych. Organizatorem zawodów był Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy współudziale: Komendy Miejskiej Policji, Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, NUTRICIA Zakładów Produkcyjnych w Opolu i firmy MULTISERWIS Sp. z o. o. w Krapkowicach. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Marszałek Województwa Opolskiego, Opolski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Opola.


21.05.2016 r. - Zdrowo, na sportowo wśród krwiodawców czyli Festyn w Paczkowie

W sobotę 21 maja w Paczkowie odbył się coroczny festyn rekreacyjno - sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża i ich rodzin. Impreza jak zwykle zorganizowana została w parku zakładowym paczkowskiej Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych. Pogoda i frekwencja dopisały - na festyn przybyło ponad 90 osób.


12.05.2016 r. - Pożyteczne współzawodnictwo

W dniach 8 - 15 maja obchodzony jest Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował w czwartek 12 maja XIX Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK. Odbywały się w urokliwej scenerii Placu Partnerstwa. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Otmuchowa.


07.05.2016 r. - Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK - Wójcin 2016

W sobotę, 7 maja 2016r. na strzelnicy w Wójcinie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Honorowych Dawców Krwi PCK. Ich głównym organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy "Neapco Europe" Sp.z o.o. w Praszce.


30.04.2016 r. - Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Opolu

W dniu 30 kwietnia 2016 roku Oddział Rejonowy PCK w Opolu zorganizował etap rejonowy XXIV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych i III Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych, które odbyły się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu. W zawodach udział w sumie wzięło 8 drużyn ratowniczych ze szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.


26.04.2016 r. - Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Kędzierzynie - Koźlu

W dniu 26.04.2016 roku na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół gimnazjalnych i ponagimnazjalnych. W tegorocznych eliminacjach, organizowanych przez Oddział Rejonowy PCK, wzięło udział 7 pięcioosobowych drużyn ratowniczych reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.


22.04.2016 r. - Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Brzegu

Dnia 22.04.2016r. w Parku nad Odrą w Brzegu oraz w pięknej scenerii Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, w których uczestniczyło 8 drużyn z brzeskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem Mistrzostw było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.


16.04.2016 r. - Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK

W Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu 16 kwietnia 2016 roku odbył się Zjazd Okręgowy PCK. Podczas zjazdu podsumowano czteroletnią działalność naszego Stowarzyszenia na terenie województwa opolskiego oraz wybrano nowe władze i zatwierdzono plan działania na kolejną kadencję.


01.04.2016 r. - Święto Klubu HDK PCK "Cardia" przy CKZiU w Nysie

W dniu 1 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Nyskiego Święto Klubu HDK PCK "Cardia". Podczas uroczystości najaktywniejsi krwiodawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Nyskiego.


26.03.2016 r. - Aby każdy miał radosne Święta

"Otwórz serce dla innych" - to hasło przedświątecznej akcji charytatywnej organizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie. Młodzież czerwonokrzyska z Zespołu Szkół w Otmuchowie oraz z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie przez dwa dni (piątek i sobota) przeprowadzała zbiórkę żywności oraz pieniędzy.


23.03.2016 r. - II Śniadanie Wielkanocne dla Mieszkańców Opola

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 23 marca o godz.11 odbyło się śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Opola na opolskim Rynku. Organizatorami śniadania byli: Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu i Urząd Miasta Opola. Patronat nad śniadaniem przyjęli: Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miasta Marcin Ociepa i Biskup Opolski Andrzej Czaja.


22.03.2016 r. - "Wielkanoc z PCK 2016"

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu w imieniu wszystkich obdarowanych świąteczną pomocą składa serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia mieszkańcom naszego miasta, którzy wsparli tegoroczną akcję "Wielkanoc z PCK 2016".


19.03.2016 r. - Olimpiady i turnieje Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK

Poprzedni tydzień był bardzo pracowity w Opolskim Okręgu PCK. Przez 3 dni, 17, 18 i 19 gościliśmy uczniów z całego województwa, zwycięzców etapów rejonowych naszych konkursów.


4.03.2016 r. - Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nysie reaktywowany

4 marca po prawie 7 latach funkcjonowania Delegatury PCK w Nysie udało się reaktywować struktury rejonowe PCK. Na zebranie zaproszono wszystkich Prezesów Klubów HDK PCK i Opiekunów Szkolnych Kół PCK z terenu delegatury oraz gości.


29.02.2016 r. - Zjazd PCK w Brzegu

W dniu 29 lutego br. w sali stropowej brzeskiego Ratusza odbył się Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu. Obecni na sali delegaci reprezentujący głównie Szkolne Koła PCK i Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK, podjęli obrady, co warte podkreślenia, przy 100%-ej frekwencji.


11.02.2016 r. - W Otmuchowie wybrano nowe władze Stowarzyszenia

W dniu 11 lutego odbył się Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. W obradach uczestniczyli delegaci wybrani w jednostkach podstawowych, działacze PCK z Gmin Otmuchów i Paczków.


15.01.2016 r. - Rozliczenie zbiórek publicznych w roku 2015

Rozliczenie zbiórek publicznych w roku 2015 prowadzonych przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Opolu.


12.01.2016 r. - "I ty możesz pomóc" - szkolenia z zakresu pierwszej pomocy

W ramach realizacji zadania publicznego młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Brzeg brała udział w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


05.01.2016 r. - "Warto wiedzieć"

W okresie od 9 paĄdziernika do 20 grudnia 2015 roku Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadził 11 szkoleń 4-godzinnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Opolskiego.


Cztery bułki, dwa łab‘dki, po nich w PIT swój wpisz dwie pi‘tki i bałwanka, po nim "siedem"- tak nakarmisz brzuch niejeden.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Zapamiętaj ten numer KRS i przekaż 1% podatku na ciepłe posiłki, kolonie i zestawy edukacyjne dla najbardziej potrzebuj‘cych dzieci.Wspieraj Polski Czerwony Krzyż!!!